Aktuality 2017

24.3.2017 16:02

Eurokontext.sk 2017 - Výhodná ponuka pre NEDOČKAVCOV!

Aj tento rok osvieži záver divadelnej sezóny SND už etablovaný medzinárodný festival Eurokontext.sk. Tohtoročná prehliadka sa sústredí na dramatický žáner a od 10. do 20. júna bude na programe sedem zahraničných a desať inscenácií Činohry SND uvedených v premiére resp. ocenených v poslednom období. Všetky však spája mimoriadne apelatívna téma Civilizácia ohrozuje civilizáciu.

Pre nedočkavcov tu máme dôležitú informáciu: ponúkame možnosť kúpiť si vstupenky už teraz s 10 % zľavou na všetky predstavenia hosťujúcich zahraničných divadiel. Mimoriadnu zľavu si môžete uplatniť pri kúpe vstupeniek na Eurokontext.sk v pokladniciach SND len od 24. marca do 7. apríla 2017.

Aké témy zaujímajú zahraničné divadelné súbory?

• Národné divadlo Mannheim prichádza s hrou Zapnúť/Vypnúť. V okamihoch medzi týmito dvoma „úkonmi“ sa odohráva tragédia. Dramatik Roland Schimmelpfennig je známy aj z našej divadelnej scény. Spomínanú hru napísal na objednávku Tokijského divadla: cunami a následne Fukušima znamená ekologickú katastrofu, ale aj devastáciu v nás.

• V Starom divadle v Krakove nanovo prečítali Ibsenovu drámu Nepriateľ ľudu - biznis, pravda a manipulácia ňou rozvíria diskusiu. Inscenácia sa v Poľsku stala kultovou nielen vďaka sugestívnej interpretácii.

• Slovinské národné divadlo Drama z Ľubľane siahlo po „klasike“ – Kráľ Ubu nie je však absurditou ani dnes.

• Národné divadlo z Bukurešti ponúka Lotériu: kde je morálka medzi hazardom, snom, hororom či groteskou?

• Vigszínház z Budapešti a režisérku Enikő Eszényi, ktorá vie vždy prekvapiť, v Bratislave dobre poznáme. Stretnutie v jej réžii je najmä o konfliktoch súkromia.

• Na Slovensku budeme po prvý raz hostiť divadlo Národné divadlo z Islandu – Othello v ich podaní nebude klasikou a nielen preto, že Jagom bude žena.

Mučeník je názov hry, s ktorou sa predstavia hostia z Národného divadla moravsko-sliezskeho z Ostravy o téme fundamentalizmu na pôde školy i o konflikte viery a vedy.

Eurokontext.sk - od 10. do 20. júna 2017.

Výzva NEDOČKAVCOM – predaj vstupeniek s 10 % zľavou len do 7. apríla 2017. Nepremeškajte príležitosť byť pri tom!